Christopher Pillitz – Twoje – Moje Ciało

Christopher Pillitz urodził się w 1958 roku w Buenos Aires. W 1978 przyjechał do Londynu I po ukończeniu hotelarskiej szkoły zarządzania rozpoczął samodzielną karierę w dziedzinie fotografii.

Począwszy od 1983 roku bardzo intensywnie podróżował po świecie pozyskując nowych klijentów: Sunday Times, GEO, Stern, Life, Magazyn New York Times. Pilltz jest szczególnie związany z tematyką Ameryki Południowej, interesują go tematy społeczne: upadek przemysłu kakaowego, kultura piłki nożnej w Brazylii, a ostatnio fotograficzna dokumentacja spektakularnego kanawału Boi Bumba w odległej Amazonii.

Głównym przedsięwzięciem C. Pillitza, w które zaangażował się bardzo osobiście, jest projekt zatytuowany “Brazylia Ucieleśniona”; 5-letnie studium fotograficzne brazylijskiej seksualności I kultury ciała, które zostanie opublikowane jesienią 2000, we Francji, UK, Niemczech I Stanach Zjednoczonych.

Pillitz uczestniczył w kilku wystawach grupowych, min. “Rewolta we wschodniej Europie” (1990), “Kreując Rzeczywistość” (1992), “Wynik dodatni: Odpowiedź na HIV”. Wystawa “Brazylia ucieleśniona” (otwarcie miało miejsce w 1998 roku), krąży po Europie. Za “Brazylię ucieleśnioną” (1996) artysta otrzymał niemieckie wyróżnienie “Nagroda Klubu Dyrektora Artystycznego” oraz zdobył nagrodę w Konkursie World Press.

(organizatorzy wystawy: GTF, AF “ek pictures”, AR “HighDefinition Union”)