Fotografie z fototeki archiwum GTF cz. 2

Likwidacja Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych zakończyła się 15.06.1993 r. Zgodnie z uchwałą Rady PFSF nr 16/93 z 28 lutego 1993 r., likwidator Prezydium Rady PFSF zadysponowało majątkiem Federacji w następujący sposób:
– przekazano w depozyt Gorzowskiemu Towarzystwu Fotograficznemu całość księgozbioru,
– zbiory fotografii w postaci zdjęć, diapozytywów oraz dokumentację archiwalną Federacji.
Księgozbiór został przekazany WiMBP wraz ze zbiorami fotografii, dokumentacja została przekazana do Archiwum Państwowego w Gorzowie Wlkp.
W chwili obecnej księgozbiór znajduje się w dalszym ciągu w WiMBP natomiast zbiory fotografii są czasowo umieszczone w Bibliotece Naukowej Akademii Jana z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Zbiory Fototeki PFSF zawierają przeszło 2000 zdjęć czarno białych o formatach 18×24 cm do 50×60 cm umieszczone w 17 tekach. Zdjęcia są wynikiem 3 edycji wystaw Triennale Polskiej Fotografii Artystycznej oraz zjazdów Towarzystw Fotograficznych w Uniejowie.
Autorzy tych zdjęć to znani fotografowie którzy tworzyli zdjęcia znane z wystaw, pokazów, prasy i wydawnictw. Tematyka zdjęć jest bardzo rozległa od przyrody, pejzażu, architektury, po portrety i zdarzenia. Zdjęcia z Fototeki zostały wykonane w technice analogowej (negatyw-pozytyw) w latach 1971-1991.

Zdzisław Rynkiewicz - Białystok - "Pejzaże suwalszczyzny"
Ryszard Kozłowski - Oświęcim - "Dolina Chochołowska"
Piotr Bilski - Grudziądz - "Bramkarz"
Stanisław Peter - Jasło - "Trudne życie"
Stanisław Peter - Jasło - "Trudne życie"
Zdzisław Rynkiewicz - Białystok - "Siała tradycji - Grabarka"
Piotr Bilski - Grudziądz - "Zamyślony"